Ateliér pro kočku

Řídíme se doporučeními naší vlády

Netopíme.

Posloucháme naše čelné představitele, abychom věděli, co máme dělat. Šetříme, uskromňujeme se. Já klepu kosu ve svetru a teplých ponožkách, můj muž je v pohodě v tričku a kraťasech.

Pro paní Columbovou to má svá pozitiva. V ložnici je zatím akceptovatelných 16°C. Bude hůř. Ovšem paní C. je už v téhle teplotě asi chladno. Opouští úkryt na skříni. Tam je tvrdo, pusto a nevlídno. Kdo by taky bydlel na skříni? Převážnou část svého dne tráví dole, v pohodlí: na své dečce, ve své přepravce, v naší posteli na místě vymezeném ručníkem, v pelíšku po Karlíčkovi. Ano, sebrala jsem měkoučký, teploučký pelíšek Karlíčkovi. Ten je už úplná třtina. Karlíček. Pelíšek přestal používat a vyskytuje se výhradně na mém manželovi nebo na kanapi.

Snižující se teplota přináší i svá negativa. Paní C. vždy, když vejdu do ložnice, prchá na skříň. Sice už nemá infarkt a nerozstřelí se jak šílená, ale v relativním klidu se vyšplhá na skříň. Ta bude vypadat! U toho akorát spadne květináč s kalou. Vždy do jejího pelíšku. Dnes to bylo dvakrát.

Potvrzuje se staré známé pravidlo, že každé pozitivum skrývá v sobě i negativum. Platí i věta obrácená.

V kategorii O kočkách. Přímý odkaz na tuto stránku. Diskuse je uzavřena.