Ateliér pro kočku

Reference

Děkuji všem kurzistům za důvěru.

Když jsem s vedením kurzů začínala, netušila jsem, že to bude tak emocionálně silné. Uvědomila jsem si, že tady nejsem zdaleka jen kvůli kreslení. Vedení čáry, stínování, objem, prostor, kompozice… – ano, to všechno je důležité. Možná ale důležitější je to, aby se lidé cítili dobře, aby měli pocit, že za něco stojí. Aby na výstavě ukázali svým blízkým a nakonec i sobě, co v nich je. Aby zrelaxovali mezi podobně naladěnými lidmi, aby se u toho něco dozvěděli, naučili…

Níže uvedené řádky jsou vesměs soukromá e-mailová sdělení adresovaná mně, a proto neuvádím autory.  Velmi si vašich slov cením.

HHH


Heli, máš talentované kurzisty, umíš je motivovat, dobře je vedeš, vytváříš příjemnou atmosféru, přátelskou, máš to metodicky dobře promyšlené, prostě Tvůj Ateliér je nejlepší! 😊

L.K.


Zdravím 🙂

jen jsem chtěla poděkovat za ten krásný rok, co jsem s váma v kurzu prožila a jelikož jsem v pondělí spěchala (když je zkouškové období, tak se člověk nezastaví :D) a navíc už tam zase bylo plno, tak jsem se ani nestihla rozloučit, ale doufám, že mi to příští školní aspoň ten první půlrok vyjde a zase budu chodit. Už se na to moc těším a ještě jednou moc děkuju za všechno 🙂

Přeju léto plné krásných a spokojených dní. Měj se krásně

V. R.


Helenko,

chtěla bych ti poděkovat za krásný včerejší kulturní zážitek a vyjádřit svůj obdiv nad tím, jak jsi to všechno perfektně zvládla (pozn. HHH – vernisáž výstavy). Celý program byl úžasný a ty taky.:-) Nikdy jsem na takové akci nebyla, takže díky za tu možnost. Chtěla jsem ti to říct osobně, ale musela jsem odejít dřív a ty jsi byla zrovna zaneprázdněná – tak aspoň opožděně píši.

Ještě jednou moc děkuji a užij si zaslouženého víkendu.

R. S.


Půjdu s Tebou i do pekla.

L. K. (pozn. HHH – po ukončení pětileté spolupráce s Mendelovou univerzitou, kdy nebylo jasné, jakým směrem se budeme ubírat)


Milá Heli,

dnes jsem si prohlížela kresby jednu za druhou, některá jména jsou stálice, jiná jsou nová, ale všechny ty kresby jsou krásné. Obdivovala jsem je tak, že přísedící studenti se sami od sebe schovávali pod stolky aby nezavazeli, a nabádali mě, že si panely můžu posunout, jak je potřebuji k fotografování natočit. A tak mám vše nafoceno, nakoukáno, a jsem náramě spokojená. Havně taky proto, že se Vám podařilo získat finanční prostředky pro ty, kteří je potřebují (pozn. HHH – dražba našich výtvorů na vernisáži naší výroční výstavy na podporu dětí z SOS vesničky; vynesla celkem 14 280 Kč). Je to obdivuhodný čin, zvlášť, když by se peníze hodily každému z Vás.
Všechny Vás zdravím a přeji mnoho radosti z kreslení a úspěšných dalších výstav. Heli, děkuji za Tvoje informace, budu se je snažit šířit ve svém okolí.

M. M.


Děkuji za včerejší kurz. Ještě dnes se vezu na vlně euforie.

M. B.


PANÍ HELENA HERMANOVÁ a HODINY KRESLENÍ

Řeč se mluví, věta následuje větu a překrývá tu předcházející. Je rozdíl mluvit, je rozdíl psát. Při psaní se věty kladou jedna za druhou. Zůstanou tak napořád. Proto přemýšlíme, hledáme slova a vážíme jejich cenu. Tak chceme psát o naší učitelce – lektorce, paní Heleně Hermanové.
Zbavila nás ostychu, obav a strachu zkusit si něco, co jsme si dosud jen přáli. Neustále nám dodává odvahu. Radí nám, jakým způsobem zvládnout zadané téma a nepropadnout panice před bílou plochou papíru. Jsou to motivy nelehké, vzbuzující osobní pochybnosti. Víme, i když se předloha zdá jednoduchá a snadno zvládnutelná, že vyžaduje velké soustředění a všechen náš um. Ale úderná slova naší paní Heleny tyto pochybnosti účinně rozbíjí.
Nic se nestane, jestliže se nedaří. Když máme pocit, že se přece jen trochu daří, je to dostatečná odměna nejen pro nás. Spokojená je i paní Hermanová, třebas nám k dokonalosti schází mnoho, mnoho, … Je pro ni snad dostatečnou satisfakcí naše snažení a radost z malování. Vytváří nám dobré zázemí a podmínky ke kreslení.. Není ji zatěžko námaha a starost.s organizováním a staráním se kolem nás. Do této činnosti je zapojená i její trpělivá a ochotná rodina. Paní Hermanová dbá o dobrou prezentaci kreseb na výstavách nejen v areálu naší školy.
Chtěli bychom se zmínit ještě o jednom vzácném jevu mezi učiteli. Líbí se nám, že v nejbližších hodinách kreslení paní Helena zodpoví naši otázku, kterou si kvůli nám se zájmem nastudovala. Považuje za přirozené, že nemůže všechno znát, na co se ptáme. V tom si ji ceníme. Víme, že není jednoduché přijít domů a kromě starostí o rodinu ještě vyhledávat materiály a přetvořit je ve srozumitelnou odpověď.
Myslíme, že toto umění je hodno chvály a je dostatečně dobrým zakončením vět, které jdou jedna za druhou. Píšeme tedy po dvojtečce poslední větu a poslední tečku: “DĚKUJEME.”

Marie Malá


Heli, chci Ti poděkovat za vše co nám v kreslení dáváš a za Tvůj zodpovědný přístup. Dnes jsem se vrátila k fotkám z celého roku a bylo mi fantasticky. Je to pro mě inspirace do dalšího mého života, je to takové čisté a stále nové. Těším se na další rok. Eva


Já se hlásím opět na figuru ve čtvrtek. Děkuji za krásný celý rok kreslení a obzvlášť za plenéry v zajímavých lokalitách, kde jsem v životě nebyla ač jsem Brňák.
Moc mě to s Tebou baví, ale pro Tebe to musí být čím dál náročnější, když nám musíš pořád vymýšlet nové úkoly.
Ale děláš to dobře, takže Ti přeji hodnotný odpočinek a mnoho nových nápadů v dalším školním roce.
H.D.

O kurzech Ateliéru pro kočku se dá s klidným svědomím prohlásit, že nebyly testovány na zvířatech, ale na lidech. A 10 z 10 účastníků si je nemůže vynachválit. Krok za krokem odhalí vaše kreslířské či malířské schopnosti, i když jste přesvědčeni, že něco takového nelze s vaší osobou vůbec spojovat. Jak to dělají? To se nedá popsat. To musíte zažít! V každém případě mají oba moje palce nahoru.
Jiří Kaláček na facebooku

Včera skončil krátkokurz akvarelu, jedním slovem super. Byla to malá exkurze do práce s těmito barvami, ale krásná.. Příjemná atmosféra, milé spoluúčastnice kurzu a Helenka – prostě úžasná. U mne kurz podnítil zvědavost a touhu naučit se víc pracovat s tímto médiem. Vřele doporučuji i kurz všehochuťi, kterého jsem se zúčastnila již dříve. Zkusit používat různé techniky byla zábava i poučení.
Iveta Nedbálková na facebooku

Pohoda, přátelství, psina, potěšení, personální posun, příjemně prožité podvečery, pohádky, povídání, potkávání příjemných postav, překonávání překážek, potírání paniky , pastely poslušné i protestující, překvapivé představy paní pedagožky – prostě PARÁDA = Ateliér pro kočku

Yvona Bartoňková na facebooku


Návštěva těchto kurzů mě velmi obohatila život. Moc mě těší pocit, že se dokážu do této činnosti vžít, že z toho mám radost a že něco tvořím. Helena je báječná a velice citlivá. To mi dodává odvahu pokračovat a hlavně se těšit na každé další setkání.
Eva Lukasová na facebooku