Ateliér pro kočku

Mírně pokročilí

Komu je kurz určen

Tento kurz je určen zejména pro loňské začátečníky, kteří se chtějí posunout dál, ale i pro ty z vás, kteří se už do kreslení pustili, ať se cítíte jakkoliv pokročilí. Potkáte se zde s těmi, kteří loni kreslili tužkou, uhlem a bílou křídou a chtějí pokračovat dál. Rozhodně se není nutno bát, že byste zdržovali nebo nestačili, ale ani že by to bylo pro vás málo náročné. Kdyby byl v kurzu Leonardo, tak přece klidně může kreslit s námi, akorát pravděpodobně se jeho výsledky budou lišit od výtvorů dalších kurzistů. Nepoměřujeme se s ostatními, ale sami se sebou, resp. snažíme se zlepšovat a vyvíjet. A stále by nám kreslení mělo přinášet radost.

Učitel není ten, kdo učí, ale ten, kdo žáka inspiruje, aby ze sebe vydal to nejlepší, a tak objevil, co již ví. Paolo Coelho

Náplň kurzu

Na začátku si po prázdninové pauze rozcvičíme ruku i psychiku a protrénujeme to, s čím jsme loni začali: tužku, uhel i křídu.

Poté, až budeme mít to, co jsme si předsevzali na poli uhlu, gumy a bílé křídy protrénováno a zvládnuto, přistoupíme k perokresbě. Obvykle předem vyvolá vlnu zděšení, ale nakonec je přijata nadšeně. Obvykle :). Začneme pro jednoduchost tenkým fixem a poté se přesuneme ke skutečnému peru. Je to krásná technika a uvidíte, že vám nakonec dodá pocit svobody. Čára, kterou jednou na papíře uděláte, tam už zůstane. Nelze ji odstranit a proto je zbytečné nad ní lkát. Je nutno se s ní smířit. Povznést se na to. Nebudu vám už muset pořád zakazovat gumování, ono to nepůjde. Mnoha lidem perokresba velmi zlepší techniku kresby. Jasně, že ne všem.

Pak bychom měli potrénovat rudku a také moji oblíbenou kresbu trois crayons, kterou důvěrně nazýváme kresba “třema krajónama”. Je to jednoduchá, ale velmi efektní kresba uhlem, rudkami a případně i bílou křídou.

Podle toho, jak nám to vše půjde a jaký bude zájem a nálada v kurzu, bychom se ve druhém trimestru mohli posunout k barevné kresbě. Na tom se domluvíme. Nebude-li vůle/touha/potřeba, případně budeme-li mít ještě mezery v základních kresebných technikách, budeme pokračovat v kresbě. Zajímavé úkoly pro vás budou stále. Není kam spěchat, barva nám neuteče.

Barevně začínáme kreslit pastelkami a rozhodně začínáme úvodem do teorie barev, abychom chápali, jak barvy vznikají, jak se mísí, prostě jak co funguje.

Co s sebou

Doneste si prosím svoji standardní kreslicí výbavu – což je v našem případě tužka, uhel přírodní a umělý, plastická guma – případný nový příchozí si na první hodině vystačí s tužkou s co nejměkčí tuhou, nejméně 4B, ale klidně (a raději) i měkčí, tedy 6B i 8B, ostatní bude k dispozici a na zbytku se zavčas domluvíme. Tady se podívejte, jak to je s tvrdostmi tuh. Do začátku budou fixy k dispozici.

Organizační informace

Kurz se koná

  • pondělí od 16:00 do 18:00 hod.
  • 1. lekce 1. trimestru proběhne 3. 10. 2022
  • 1. trimestr končí 12. 12. 2022

v Brně na Šujanově nám. 1, vchod z Řeznické, 3. patro

 

.

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

3 trimestry, 1. a 2. trimestr mají 11 dvouhodinových lekcí, 3. bude asi kratší; to ještě uvidíme podle aktuální situace

Cena kurzu

Kurz je celoroční, školné je možno uhradit ve dvou splátkách:

  • 3 960 Kč 1. semestr

v Brně, Šujanovo nám. 1, vchod. z Řeznické č. 2, 2. patro

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2201018943/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 500 Kč a doplatek do 18. 9. 2022. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Těšíme se na známé i nové tváře.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 524 200

helena@hermanova.com