Ateliér pro kočku

Výtvarný kroužek

Komu je kroužek určen

Všem, kteří už nechtějí postupovat ve svém výtvarném vzdělávání krůček po krůčku a stoupat po pomyslném žebříku stále výš a výše a honit se za výsledky. Pro samou barvu, akvarel a perspektivu už někteří dlouho nedrželi v ruce tužku a stýská se jim po ní, stýská se jim i po tom, co jsme už dělali, co nám šlo a co nás bavilo. Je to taková výtvarná  všehochuť. Tedy ne celý rok jen tužka, celý rok jen pastelky, celý rok jen figura, ale děláme to, co nás těší a je rozmanité. Nejenom kreslíme a malujeme, ale občas i stříháme, lepíme, používáme zajímavé materiály a nové techniky. Podobu kroužku jsme chvíli společně hledali, ale už je nalezena. Je to výtvarný klub.

Nejvýznamnějším uměním učitele je probouzet v žácích radost tvořit a poznávat. Albert Einstein

Náplň kurzu

Budeme kreslit i malovat, budeme se navracet k tomu, co jsme už dělali, ale chceme zkoušet i nové věci. A hlavně nehodláme být stresováni případnými nezdary. Protože, co je to nezdar? Nic jako nezdar neexistuje. Existuje pouze výsledek, který jsme nechtěli. To říkal zakladatel firmy Apple Steve Jobs. Neznám přesnou formulaci, četla jsem to kdysi dávno v jeho knize. Je to ale velmi moudré sdělení a jeho smysl je zachován.

Máme dva kurzy, v pondělí a v úterý večer. Každý se vyprofiloval malinko jinak.

Dámy v pondělním kurzu jsou otevřeny všem mým nápadům, novým technikám, stříhání, lepení, rytí, barvě, tuši, abstrakci…

Dámy v úterý preferují spíše kresbu a malbu s občasnými výlety do jiných technik. Také si přejí zabrousit letos třeba i do perspektivy. Všechno je na domluvě. Já navrhuji, vy namítáte nebo souhlasíte. Ale stejně, právo veta mám já ;).

Toto je koláž z našich děl vytvořených zajímavou technikou. Povedlo se nám to, že?

Co s sebou

Vrátíme se hned k tužce, co vy na to? A k tužce patří dobré ořezávátko, to všichni víme. Gumu necháme doma. Nic nezkazíte, když si vezmete pastely. Nikdy nevíte, co se mi vylíhne na poslední chvíli v hlavě. Na první hodině učiníme poradu, já vám řeknu svoje plány, vy svoje představy a dáme to dohromady. Osvědčilo se nám, když vám předem napíšu, co s sebou.

Organizační informace

Výtvarné kroužky jsou dva, v pondělí a v úterý:

  • v pondělí od 18:00 do 20:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 3. 10. 2022
  • 1. trimestr končí 12. 12. 2022

  • v úterý od 18:00 do 20:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 4. 10. 2022
  • 1. trimestr končí 13. 12. 2022

.

.

v Brně na Šujanově náměstí 1, vchod z Řeznické 2, 2. patro.

 

.

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

3 trimestry, 1. a 2. trimestr mají 11 dvouhodinových lekcí, 3. bude asi kratší; to ještě uvidíme podle aktuální situace

Cena kurzu

  • 3 960 Kč 1. trimestr pondělní lekce
  • 3 960 Kč 1. trimestr úterní lekce

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2201018943/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 500 Kč a doplatek do 18. 9. 2022. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Tak jdeme na to, ano?

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com