Ateliér pro kočku

Akvarel

Komu je kurz určen

Komu? Každému, kdo je okouzlen akvarelem, sebral odvahu a rozhodl se jít do toho. Není to úplně jednoduché, ale zase nic, co by se nedalo při troše píle zvládnout. Výhodou, ale ne nutnou podmínkou, je povědomost o míchání barev. Akvarel je krásná technika.

Přivítáme účastníky dřívějších běhů kurzů a těšíme se na nové spolužáky. Opakování je matka moudrosti, a tak začneme opět zvolna, od těch nejzákladnějších kroků. Osvěžíme si naše nabyté dovednosti a budeme pokračovat a zdokonalovat se.

Sním o mé malbě a potom maluji svůj sen.  Vincent van Gogh

Náplň kurzu

Budeme postupovat od jednoduchých úkolů až k těm těžším, sofistikovanějším. Řekneme si o vhodných materiálech i zajímavých umělcích, kteří se akvarelu věnovali, příp. věnují. Ale nejdůležitější je praxe: začneme lazurami, překrýváním lazur, malbou na suchý papír i do mokrého, zapíjení apod. A nakonec se seznámíme se zajímavými přídavnými materiály a technikami a jsem si jistá, že to bude zábavné.

S účastníky dřívějších kurzů budeme postupovat trochu rychleji, budeme stavět na již vybudovaných základech. Však víte, jak dokáže být akvarel nepředvídatelný a samostatný. Voda i barva si dělá, co chce, teče to, kam to chce, mísí se to, prolíná, zastavit to nejde… My s budeme snažit stále více být pány situace, ovšem při zachování krásy akvarelu v jeho výtvarných náhodách a hlavně lehkosti a průzračnosti. Vypiplat obrázek s mnoha přemnoha vrstvami, opravami, za použití bílé, kdy ostatní barvy se mění na kafébraundozelena, to není naším cílem.

Tohle je něco málo z toho, co namalovaly dámy (ano, loni jsme neměly žádného muže) od října do prosince 2021, tedy na samém začátku své akvarelové dráhy:

Co s sebou

Akvarelové barvy. Nemáte-li kvalitní, na první hodině si řekneme, jaké jsou dobré a akceptovatelné, a pak si je koupíte. Štětce, tužku – ne nijak obzvlášť měkkou, ořezávátko a na další se domluvíme v průběhu první hodiny. Bude potřeba si zakoupit blok akvarelových papírů. Domluvíme se, jaké budou vhodné.

Organizační informace

Kurz se koná

  • v úterý od 16:00 do 18:00 hod.
  • 1. lekce 1. trimestru proběhne 4. 10. 2022
  • 1. trimestr končí 13. 12. 2022

.

v Brně, Šujanovo nám. 1, vchod. z Řeznické 2, 2. patro

.

.

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

3 trimestry, 1. a 2. trimestr mají 11 dvouhodinových lekcí, 3. bude asi kratší; to ještě uvidíme podle aktuální situace

Cena kurzu

  • 3 960 Kč 1 trimestr

.

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2201018943/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu min. 500 Kč a doplatek nejpozději (!) do 18. 9. 2022. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com