Ateliér pro kočku

Jak jsem obkreslovala princeznu z knížky

O obkreslování z obrázků si nemyslím nic moc dobrého. Možná kvůli jedné mé rané zkušenosti. Kreslila jsem si princeznu podle pohádkové knížky. Moc mi to šlo, kreslila jsem přesně podle předlohy.

Na konci jsem ale byla překvapená, že můj výtvor se obrázku v knížce nepodobá! Byla jsem pobouřena. Kreslila jsem přesně, ale fakt přesně to, co jsem viděla v knížce, tak proč moje princezna vypadal spíš jak Quasimodova sestra? Byla jsem naštvaná, rozezlená a nechápala jsem, jak je to možné.

Pak už si nevzpomínám, že bych kdy kreslila podle obrázku. Zanevřela jsem na tuto činnost. I když jsem kreslila takový těžký objekt, jakým je třeba kůň. Vždy jsem kreslila podle své představivosti. Podle toho to taky vypadalo.

Ty Mikimausy a kačery Donaldy (z jednoho z dřívějších článečků) jsme s bráchou obkreslovali přes kuchyňské okno a vybarvovali…

Když pak člověk nakreslí větší množství zátiší, sádrových soch, kytic, krajina, stromů a domů, tak je překvapen, jak snadné je inspirovat se při kresbě obrázkem. A kdybyste věděli, jak strašně mě to baví!

 

 

V kategorii O tom ostatním. Přímý odkaz na tuto stránku. Diskuse je uzavřena.