Ateliér pro kočku

5. Arboretum

28. 7. 2022 od 16:00 do 19:00 hod.

Arboretem nás provede naše kamarádka a bývalá dlouholetá kurzistka Min. Jsme jí vděční. Arboretum je nádherný kousek Brna, který už léta není přístupný veřejnosti. Byla jsem u toho, když arboretum vznikalo. Můj otec, prezident Orchidea Clubu Cattleya, se přátelil s mnoha “kytičkáři” na tehdejší Zemedělské a lesnické vysoké škole, takže jsme byli zváni na všechny zajímavé akce a měli přístup do rozličných zákoutí brněnského “rostlinného života”. A tak si moc dobře pamatuju, jak nás arboretem prováděl zahradní architekt Prof. Ing. Ivar Otruba, CSc. a já byla úplně u vytržení. To muselo být někdy začátkem 70. let minulého století. Arboretum bylo založeno už v roce 1938 a od konce 60. let zažívalo velký rozmach.

Dnes je to tam nádherné. A my si aspoň nějakou malou částečku pokusíme zachytit na papír.

Sejdeme se v 16:00 hod. u hlavního vstupu. Ten je z ulice Generála Píky 1. To je ta ulice, po které jedou tramvaje na Lesnou. Kousek od vchodu do arboreta je zastávka tramvaje, nedaleko (na Provazníkově, tedy za rohem) má zastávku trolejbus a přímo u vchodu je malé parkoviště. Dopravně to je na Brno fakt dobrý.

Data na letáčku si nevšímejte, správně je opravdu 28. 7. 2022. Minulý týden se plenér nemohl konat. Ale návštěvu arboreta nemůžeme, prostě NEMŮŽEME zrušit. Přesunuli jsme ji o týden.