Ateliér pro kočku

Tvoříme z papírmaše

3., 10. a 17. září 2021

Vymyslela jsem pro vás kurzík tvoření z papírmaše. Když jsem se do šmelcování papíru a modelování podivností pustila, tak jsem si myslela, že to není přece žádný problém a já budu vytvářet dílka neskutečných výtvarných kvalit. Byl to velký omyl. První výtvory vypadaly jako vykopávky z doby kamenné. A ještě by je musel vyrobit nějaký opravdu mimořádně zaostalý národ. A tak jsem se s vervou sobě vlastní pustila do experimentů. Získala jsem mnoho poznatků, zkušeností, ba vědomostí. S dokončovacími pracemi mi svým technickým umem a rozsáhlými znalostmi pomohl můj muž. Ráda se o všechny moje nové poznatky s vámi podělím.

Komu je kurz určen

Kurz je určen pro ty z vás, kteří rádi dělají něco rukama, kteří rádi vytvářejí ze starého nové, kteří se nebojí experimentovat. A kteří si rádi ušetří hodně pokusů a omylů.

Náplň kurzu

Řekneme si, jaký materiál můžeme použít, jaká pojiva jsou vhodná, jak rozmělňovat, na co a jak hmotu modelovat, jaké výrobky je vhodné tvořit, můžeme zkusit i bižuterii. Do plastik jsem se ještě nepustila, ale můžeme klidně i spolu nějakou zkusit. Řekneme si, jak z obyčejné papírové hmoty vytvořit “opravdovou” misku, tedy kvalitní, bytelnou, kterou opravdu můžete požívat a nerozpadne se. Ukážeme si, čím a jak tmelit, jak brousit, barvit a dokončovat. 

Co s sebou

Na první hodinu připravím papírmaše a vše potřebné. Vy si uděláte svoje první dílko. Na další hodiny, kdy si budete hmotu vytvářet sami (stříhat papír, vařit hmotu, mixovat, přidávat pojivo…), bude nejspíš dobré vzít si, pokud to pro vás bude možné, některé potřeby, kterých sama nemám tolik, aby se na každého dostalo. A abyste nemuseli čekat, až se pomůcky uvolní. Půjde o mixér, nejlépe ruční, a nádobu na mixování. Na první hodině se na všem domluvíme. 

Organizační informace

Kurz se bude rozdělený do tří částí. A možná ani to nám nebude stačit, “práce” nás čeká hromada.

Sejdeme se 3 po sobě následující pátky od 16:00 do 19:00 hod.:

  • 3. září 2021
  • 10. září 2021
  • 17. září 2021

Cena kurzu

  • 700 Kč  při platbě jednotlivých pátků
  • 1 900 Kč při platbě všech tří pátků předem

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2201018943/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 524 200

helena@hermanova.com