Ateliér pro kočku

3. Centrálka

15. července 2021 od 16:00 do 19:00 hod

Brněnský Ústřední hřbitov byl zřízen roku 1883. Je to zvláštní, poetické i nostalgické místo. Je na něm pochováno hodně významných osobností, jsou zde hroby vojáků z 1. i 2. světové války a zejména jsou zde pohřbeni obyčejní lidé bez rozdílu farní příslušnosti, náboženského vyznání, sociálního postavení, národnosti či rasy. Je to místo tiché, vybízející k zamyšlení a k zachycení jeho nezpochybnitelných krás na papír. A to my uděláme.

Sejdeme se v 16:00 hod. u horního vchodu z Jihlavské ulice na parkovišti u krematoria, poblíž stánku Kamenictví. 

Co s sebou, si přečtěte na stránce Plenéry 2021.

Připomínám, že kreslíme za každého počasí. Pokud bude opravdu moc pršet, jistí to naše zimní zahrada. Sledujte radar, předpověď počasí i naši facebookovou stránku. A klidně mi zavolejte, napište. Domluvíme se. Při počasí nejistém, s přeháňkami, mírným deštěm případně s jinou nepřízní počasí se ničeho nelekneme a vyrazíme na naplánované místo. Je zajímavé, jak se nepříznivé podmínky, jako chlad, vítr, déšť, promítnou do tvorby. A my přece nechceme zachycovat jen nebe bez mráčku, slunečno a příjemno. Chceme zachytit i živly, ne? A ty nezachytíme jinak, než že se mezi nimi ocitneme.

Kdyby to jó nebylo k vydržení, tak provedeme náčrtky, uděláme si poznámky, třeba i fotky a dílo dokončíme nebo celé namalujeme v ateliéru (u nás v zimní zahradě). Ráda bych to takhle s vámi někdy udělala a zažila.