Ateliér pro kočku

Úvod do teorie barev

Praemonitus, praemunitus. (Předem informován, lépe vyzbrojen. – latinské rčení)

Komu je kurz určen

Kurz je určen těm, kteří se chystají kreslit či malovat barevně a je jim jasné, že je dobré se teoreticky připravit. Je určen zájemcům o to, jak barvy vznikají, jak se mísí, zobrazují, jak je vnímáme. Barevná kresba a malba bude potom výrazně snazší. Pokud porozumíme tomu, jak konkrétní barva vznikla, budeme vědět, jak ji ztmavit, změnit tón, prostě jak ji ovládat podle svého. Je určen i těm, kteří se už dávnou barevně vyjadřují, ale chtějí barvám porozumět.

Byla bych ráda, aby tuto sobotu absolvovali všichni, kteří se chystají na barevnou kresbu, zejm. loňští a předloňští začátečníci. A pak všichni, koho to zajímá. I jako opakování je to dobré.

Náplň kurzu

Napřed se teoreticky připravíme za pomoci odborníka na slovo vzatého ing. Jiřího Hermana. A pak se ponoříme do praxe. Budeme kreslit třemi základními barvami a budeme se snažit, aby se nám míchání barev dostalo pod kůži. A jakmile budeme schopni vytvářet kresby v odstínech hnědé, budeme už skutečnými mistry.

Kreslit budeme pastelkami. Domnívám se, že to je pro pochopení problému nejlepší. Pastelky každý zná, každý to s nimi už zkoušel, nebudeme se muset učit ovládat nic nového. Ano, je to takové trošku opomíjené, ba opovrhované médium, ale uvidíte, že to je mylný názor. Přesvědčení neznalců :).

Co s sebou

S sebou si přineste pastelky. Určitě nějaké máte. Budete-li si pořizovat nové, doporučuji koupit hned akvarelové, určitě je v budoucnosti využijete. Mají – kromě toho, že se dají rozmývat vodou – prakticky stejné vlastnosti jako pastelky obyčejné. Nalezneme v nich základní barvy a ty použijeme. Asi budete mít každý trochu jiný odstín, ale aspoň společně zjistíme, jak se liší výstupy, když jsou trochu odlišné vstupy. Hodit se bude tužka a dobré ořezávátko.

Organizační informace

kurz se koná

  • v sobotu 22. 9. 2018
  • od 9:00 do 16:00 hodin s půlhodinovou přestávkou na oběd – doneste si něco k zakousnutí nebo si objednáme třeba pizzu

Cena kurzu

  • 1 580 Kč

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno člověka, jemuž je kurz placen. Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Přihláška

 

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com

Toto všechno jsme nakreslili jen třemi základními barvami: