Ateliér pro kočku

Taštičky a krabičky

20. a 21. září 2021

Papírová taštička je velmi praktická věc. Dárek v ní uschovaný a předaný hned získá na hodnotě. Tedy pokud je taštička hezká a nejlépe vyrobená vašima rukama. A stejně tak jednoduchá, ale nápaditá taštička.

Komu je kurz určen

Kurzík je určen těm, kteří rádi vytvářejí zajímavé věci, do kterých promítají svoji osobnost. Když jsem si chtěla udělat papírovou taštičku, tak jsem z internetových návodů nebyla moc moudrá. Ale hlavně jsem vlastní praxí zjistila, že vůbec není potřeba tolik měřit. Postup jsem zjednodušila tak, abychom pochopili hlavní zákonitosti, co a jak funguje, a nemuseli zběsile měřit a zjišťovat, že jsme se zase někde zmýlili. Princip je opravdu jednoduchý. 

Náplň kurzu

Ukážeme si, že z jakkoliv velkého papíru uděláme taštičku jednoduše a bez měření. Není mým cílem zrušit měření, to určitě ne. Napřed je ale potřeba pochopit princip, který není složitý, a potom už budeme schopni dělat tašky takových velikostí, jaké potřebujeme. A budeme si umět práci rozměřit.

Aby byly taštičky pěkné na pohled, tak si uděláme nějaké zajímavé papíry. Další třešnička na dortu jsou ucha. Ta mohou být ze saténové stužky, stejně jako z hrubého provazu. Již Ovidius řekl Finis coronat opus, tedy Konec korunuje dílo. 

A když nám budou schnout naše předpřipravené papíry, tak se ve volné chvíli můžeme pustit do díla příbuzného, do dárkových krabiček. Krabiček velmi jednoduchých, velmi efektních. Na trojúhelníkovém půdorysu, na čtvercovém, i na pětiúhelníkovém.

Ale je jasné, že to v jednom dni nemůžeme stihnout.

Co s sebou

Pokud si donesete vodovky, stačí jakékoliv, nemusejí být umělecké, tak budu ráda. A štětce. Všechno ostatní pro vás budu mít připraveno.

Organizační informace

Kurz se koná v pondělí 20. a v úterý 21. září 2021 od 16:00 do 18:00 hod.

Cena kurzu

  • 900 Kč  

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2201018943/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 524 200

helena@hermanova.com

 

Taštičky:

 

Krabičky: