Ateliér pro kočku

Výjezdní PLENÉR v Dubu

V říjnu 2021 jsme uskutečnili báječný výjezdní plenér, náš první.

Pobyt na faře, v kostele a jeho nejbližším okolí, rána a večery v kuchyni u stolu s otcem Janem, to všechno mělo neobyčejnou sílu. Tady je koláž z některých našich dílek:

pátek až neděle 1. – 3. 10. 2021

Chystá se velká věc, u které určitě musíte být: třídenní mimobrněnský plenér. Vybrali jsme mimořádné místo spravované zcela neobvyklým člověkem. Pojedeme do Dubu nad Moravou, na faru poutního kostela Očišťování Panny Marie.

Dubský farář otec Jan je pozoruhodný člověk. Velmi aktivní, otevřený, vášnivý nimrod, farníky milovaný. A my máme tu možnost bydlet na faře, pohybovat se po celém rozlehlém areálu včetně kostela, budeme si vařit, budeme kreslit, budeme si povídat. A na závěr uspořádáme z našich děl výstavku. Otec Jan miluje obrazy, a tak doufám, že mu nějaký vydařený budeme moci zanechat.

Kostel je monumentální, celý areál veliký, všude se budeme moci pohybovat, pobývat, kreslit. I když chrám stojí na rozlehlé hanácké rovině, nedaleko za ním je terénní zlom, v kterém teče řeka Morava, jejíž okolí je malebné. K uměleckému ztvárnění se nám tedy nabízí nejenom celá budova fary, kostel a jeho okolí, ale i meandry řeky Moravy.

Míst pro účastníky není mnoho, hlaste se prosím co nejdříve. Na podrobnostech se pracuje, seznámíme vás s nimi hned, jak to všechno vymyslíme. Pro teď platí – prostě jedem!

  • ubytování budeme platit přímo otci Janovi na místě – 250 Kč za osobu a noc
  • snídaně a obědy si připravíme v kuchyňce na faře, tedy doufám, že nám můj muž uvaří, my nachystáme na stůl, sklidíme z něho a umyjeme nádobí; cenu ještě stanovíme podle toho, jak to s jídlem skutečně vymyslíme
  • na večeře skočíme do restaurace na náměstí (otevírají až v 15:00 hod.), případně si i můžeme nechat gáblík dovézt
  • lektorné 2900 Kč
  • těšte se, že vytvoříte svůj majstrštyk na velurový papír; není sice vůbec levný, ale maluje se na něj báječně a určitě si to užijete a já se moc těším, jak se vám to bude líbit.

Co s sebou, kromě osobních potřeb?

  • židličku, stoličku, případně jen dečku či polštářek 
  • skicák, tužky, ořezávátko
  • pastely – suché či olejové, případně akvarelové barvy, fixativ

My s JH dovezeme desky, cvakátka, zepár sedátek a další potřeby, zejména pro zapomnětlivé. Ale není možno spoléhat na to, že bychom byli schopni někoho zcela vybavit.

Další informace budu doplňovat, jak si vzpomenu, co je pro vás ještě důležité vědět.

Přihlášky