Ateliér pro kočku

5. Arboretum

21. 7. 2022 od 16:00 do 19:00 hod.

Arboretem nás provede naše kamarádka a bývalá dlouholetá kurzistka Min. Jsme jí vděční. Arboretum je nádherný kousek Brna, který už léta není přístupný veřejnosti. Byla jsem u toho, když arboretum vznikalo. Můj otec, prezident Orchidea Clubu Cattleya, se přátelil s mnoha “kytičkáři” na tehdejší Zemedělské a lesnické vysoké škole, takže jsme byli zváni na všechny zajímavé akce a měli přístup do rozličných zákoutí brněnského “rostlinného života”. A tak si moc dobře pamatuju, jak nás arboretem prováděl zahradní architekt Prof. Ing. Ivar Otruba, CSc. a já byla úplně u vytržení. To muselo být někdy začátkem 70. let minulého století. Arboretum bylo založeno už v roce 1938 a od konce 60. let zažívalo velký rozmach.

Dnes je to tam nádherné. A my si aspoň nějakou malou částečku pokusíme zachytit na papír.

Sejdeme se v 16:00 hod. u vstupu na lávku přes Provazníkovu.

 

A jak to nakonec bylo?

Po měsících, co jsme se neviděli, a také vinou extrémně proměnlivého počasí jsme si povídali, jedli cukroví ze svatby, pili kafe a různé divné barevné vody, které bych jinak doma vůbec neměli, a bylo nám fajn. Vždycky, když jsem zavelela k výsadku na zahradu, tak se rozpršelo a bylo toho tolik nového, co jsme si museli sdělit. Ale také jsme se poučili o horizontech, jejich druzích a jejich významech pro kreslení. A to nejenom v plenéru. A také jsme ukuli plány, kam půjdeme o prázdninách kreslit.

Nemůžu udělat přesný plán dopředu, protože máme rozjednaných pár zajímavých destinací a čekáme, jestli a na kdy se nám to podaří domluvit. Sledujte operativně hlavně facebook, případně se dotažte přímo mě.