Ateliér pro kočku

Plenéry 2019

4 čtvrtky – 2 v červnu a 2 v červenci 2019, 17:00 až 20:00 hod.

(vyjma 3. plenéru ve sklenících Botanické zahrady. Tam zavírají v 17:00 hod., takže se sejdeme už ve 14:00 hod.)

Dva červnové a dva červencové čtvrtky budeme chodit kreslit ven, do plenéru. Opustíme klid a bezpečí ateliéru, kde je všechno určené a naplánované, a půjdeme na vzduch, do života.

PLENÉR pochází z francouzského slovního spojení “en plein air”, na vzduchu, venku. Slovem plenér se souborně označuje výtvarná práce pod širým nebem, tedy nejenom kreslení a malování venku, ale i sochařská tvorba a také vystavování uměleckých děl a předmětů. Budeme tedy chodit kreslit ven. Opustíme bezpečí ateliéru a vydáme se napospas slunci, větru, někdy i dešti, kolemjdoucím, hmyzu, ba i psům a dětem. Jednou nás obklopila skupinka malých Cikánů a bylo to velmi milé a osvěžující setkání. Pokecali jsme a myslím, že jsme jim pootevřeli dvířka do nových světů. Našimi výtvory byly neskutečně nadšeni. V ateliéru kreslíte zátiší, postavu nebo něco podobného. Je to výřez skutečnosti a na ten je upřena vaše pozornost. A já si potom stěžuju, že nekreslíte pozadí, vy vzdycháte, že zase to pozadí… Venku je kolem nás VŠECHNO. A to všechno můžete, ba máte kreslit. Je toho moc, všechno ale prostě nenakreslíme. Nejde to, všechno na papír nevměstnáme. Je nutno se rozhodnout pro výřez, udělat kompromis, omezit si skutečnost, samostatně se rozhodnout. Pro hodně lidí to je hodně těžké. Ale je to nenahraditelná a neopakovatelná zkušenost. Pojďte do toho s námi.

 

Cena:

  • 350 Kč – jednotlivá lekce

 

Hlaste se prosím co nejdříve. Nejlépe se nahlaste na hned na ty termíny, které máte čas a pošlete převodem peníze peníze. Člověk si to pak lépe zapamatuje :).

K dispozici pro všechny bude papír (bílý i šeďák), stoličky na sednutí, podkladní desky, cvakátka, uhly a křída, rámečky na ohraničení obrazu a obvykle beru i několik dek a vest. Klobouky, kšiltovky a sluneční brejle musíte mít vlastní. Doporučuji je brát s sebou vždy. Počasí je komodita značně nejistá.

Kdy a kde

Plán je následující – viz letáček. Konkrétní pokyny budou zavčas uveřejněny na facebooku. Kreslíme za téměř každého počasí. Jen v případě silného a vytrvalého deště náš čtvrtek posuneme o týden, abychom o nic nepřišli, případně termín zrušíme, nepůjde-li to jinak.

  1. = 13. 6. 2019 • střešní terasa Tržnice na Zelném trhu. Loni jsme tam byli poprvé a dokonce hned ve dvou termínech. A protože to je opravdu super lokalita a dokonce ti, kteří se loňského plenéru zúčastnili, si chtějí kreslení zopakovat, tak je to tady! Kam se z terasy podíváte, tam vidíte něco zajímavého. A všudy kráčela historie.
  2. = 20. 6. 2019 • Palachovo náměstí. Kde to je? Je to vedle obchodního centra Campus Square. Tam, jak je Moravský zemský archiv. Je tam zajímavé, pěkně řešené náměstíčko s moderní architekturou, zajímavou výsadbou, živým provozem… Potrénujeme perspektivu a zkombinujeme ji s přírodními prvky.
  3. = 11. 7. 2019 • skleníky v Botanické zahradě na Kotlářské. Nepleťte si s arboretem v Černých Polích. A tady pozor, sejdeme se už ve 14:00 hod. Kdyby nás bylo víc než 10, můžeme si objednat i průvodce. Kreslit budeme v tropickém a subtropickém skleníku. za jednu z největších atrakcí brněnské botanické zahrady je považována viktorie královská, největší leknín na světě. Pro akvarelisty to bude přímo rájem.
  4. = 18. 7. 2019 • Žebětínský rybník a jeho okolí – kam oko pohlédne, tam je na co se dívat: vodní plocha a na ní kačenky a labutě, kopce, lesy, jednotlivé zajímavé stromy, detaily přírodních struktur, ale i rodinné domky a bytové domy. Ty útočí ve směru od sídliště Kamechy s obrovskou silou.

Přihlášky

helena@hermanova.com

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno člověka, jemuž je kurz placen.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Přihlášky evidujeme podle data platby, ne podle data přihlášení. Děkujeme!

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com

 

Něco málo z loňských plenérů: