Ateliér pro kočku

Plenéry 2018

5 čtvrtků – od 21. června do 26. července 2018, 17:00 až 20:00 hodin

Dva červnové a tři červencové čtvrtky budeme chodit kreslit ven, do plenéru. 5. a 6. července jsou státní svátky – příchod věrozvěstů a upálení mistra Jana Husa – ty budeme světit a nesejdeme se.

Plenér pochází z francouzského slovního spojení “en plein air”, na vzduchu, venku. Slovem plenér se souborně označuje výtvarná práce pod širým nebem, tedy nejenom kreslení a malování venku, ale i sochařská tvorba a také vystavování uměleckých děl a předmětů. Budeme tedy chodit kreslit ven. Opustíme bezpečí ateliéru a vydáme se napospas slunci, větru, někdy i dešti, kolemjdoucím, hmyzu, ba i psům. V ateliéru kreslíte zátiší, postavu nebo něco podobného. Je to výřez skutečnosti a na ten je upřena vaše pozornost. Venku je kolem nás VŠECHNO. A to všechno můžete kreslit. Je toho moc, všechno ale prostě nenakreslíme. Je nutno se rozhodnout pro výřez, omezit si výřez, samostatně se rozhodnout. Pro hodně lidí to je hodně těžké :). Ale je to nenahraditelná a neopakovatelná zkušenost. Pojďte do toho s námi.

Protože je červenec doba dovolených a je jasné, že většina z vás se nebude moci zúčastnit všech lekcí, tak jsou plenéry organizovány následovně:

Cena:

  • 1 280 Kč – 4 čtvrtky, které si můžete vybrat v průběhu 5 týdnů
  • 350 Kč – jednotlivá lekce

 

K dispozici pro vás bude papír (bílý i šeďák), stoličky na sednutí, podkladní desky, cvakátka, rámečky na ohraničení obrazu a obvykle beru i několik dek a vest. Klobouky, kšiltovky a sluneční brejle musíte mít vlastní. Doporučuji je brát vždy s sebou. Počasí je komodita značně nejistá.

Kdy a kde

Plán je následující – viz letáček. Konkrétní pokyny budou zavčas uveřejněny na facebooku. Kreslíme za téměř každého počasí. Jen v případě silného a vytrvalého deště náš čtvrtek posuneme o týden, abychom o nic nepřišli.

 

  1. = 21. 6. 2018 • bývalá nouzová kolonie Písečník a návštěva EkoCentra – Písečník najdeme na pomezí Husovic, Černých Polí a Lesné. Projektu obnovy původního domku se zahradou se ujala v roce 2014 nezisková organizace EkoCentrum Brno. A tu navštívíme, provedou nás, povyprávějí, kafe nám uvaří…
  2. = 28. 6. 2018 • výhled na Brno z ulice Bzenecké na Vinohradech – pro zájemce bude možná návštěva Ligy vozíčkářů, která na Bzenecké sídlí, kafe nám tam určitě taky uvaří… ale hlavně je tam neočekávaně hezký výhled na Brno lemovaný (převážně) borovicemi.
  3. = 12. 7. 2018 • střešní terasa Tržnice na Zelném trhu – tak to je pecka, nemyslíte? Je to krásné místo ke kreslení, kam se podíváte, tam je něco zajímavého, ale nebude to jednoduché. A protože to nebude jednoduché a hlavně proto, aby tato lokalita nikomu neunikla, tak ji zařazujeme do programu letošních plenérů dvakrát.
  4. = 19. 7. 2018 • Žebětínský rybník a jeho okolí – kam oko pohlédne, tam je na co se dívat: vodní plocha a na ní kačenky a labutě, kopce, lesy, jednotlivé zajímavé stromy, detaily přírodních struktur, ale i rodinné domky a bytové domy. Ty útočí ve směru od Kamech s obrovskou silou.
  5. = 26. 7. 2018 • střešní terasa Tržnice na Zelném trhu – podruhé. To se neochodí!

Přihlášky

helena@hermanova.com

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno člověka, jemuž je kurz placen.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Přihlášky evidujeme podle data platby, ne podle data přihlášení. Děkujeme!

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com