Ateliér pro kočku

Mongolská kaligrafie

Co vás čeká na workshopu?

Lektorem kurzu je Fux Karachovič.

Naučíte se základy starého mongolského písma, které má kořeny ve 13. století a dnes je zapsáno na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Nemusíte vědět nic o Mongolsku nebo kaligrafii, Fux vás provede úvodem do písmen, ukážeme si práci se štětcem a tuší. Součástí nevšední lekce bude kromě Fuxe, i hudba. Navíc si odnesete výsledek vlastní tvorby na tradičním rýžovém papíře. A k tomu vám Fux napíše slovo dle vašeho výběru. Tak už vybírejte, ať zvolíte to nejlepší.

O Fuxovi

Na světě jsou jen dva nemongolští kaligrafové zabývající se tímto starým písmem – a Fux je jedním z nich. Mongolská ambasáda v Praze ho ocenila za zásadní přínos pro Mongolskou kulturu v ČR. Pod záštitou Ambasády ČR pak vystupoval v Ulánbátaru na dnech Evropské unie s živými ukázkami kaligrafie. Kromě workshopů tvoří performance kaligrafie na tělo nebo na velké formáty v rámci kulturních akcí. Nenechte si ujít jedinečnou šanci a vydejte se na workshop, než Fux opět odletí za svým mentorem do Mongolska. A on odlétá koncem dubna 2020.

Co s sebou?

Nic. Sebe. Vše bude k dispozici.

Organizační informace

Vybrat si můžete ze dvou termínů:

  • úterý 15. 4. 2020 od 16:00 do 18:00 hod.
  • středa 21. 4. 2020 od 16:00 do 18:00 hod.

Cena kurzu

680 Kč

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu.

PŘIHLÁŠKA

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 524 200

helena@hermanova.com

 

Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions