Ateliér pro kočku

Mandaly v SOS vesničce

Byla to krásná léta. Od roku 2014 do 2020 jsme každoročně kreslili mandaly v SOS vesničce pro děti z vesničky. Pak je pan správce zarámoval a děti s maminkami si je rozebraly do svých domovů.

Momentálně další akci neplánujeme. Ale kdoví, co život přinese? Takové to bylo:

Rádi bychom se s vámi sešli v sobotu 7. 3. 2020 odpoledne od 15:00 do 18:00 hodin v Brně Medlánkách v SOS dětské vesničce na společném kreslení mandal pro děti z vesničky.

Zveme všechny umělce i neumělce, hlavně ale nadšence a altruisty na příjemné sobotní odpoledne v brněnské SOS dětské vesničce. Budeme kreslit mandaly pro vesničku, pro její výzdobu, zlepšení proudění energií v ní, a pro náš dobrý pocit a radost ze života.

Řekneme si o původu a historii mandal, řekneme si, jaké je jejich místo v současném životě a našem kulturním okruhu, podíváme se na na nejrůznější typy mandal, řekneme si, jak na to, a vrhneme se do tvorby.

Není potřeba žádná předchozí výtvarná příprava, k dispozici budou i šablony k vybarvení, kdyby si někdo netroufal na vlastní tvorbu a chtěl relaxovat a meditovat při vybarvování. Ale stejně bude nejlepší odhodit předsudky, strachy a starosti a položit se do toho :).

S sebou si prosím doneste kreslicí pomůcky, jaké doma najdete: tužky, pastelky, fixy barevné i tenké černé, pravítka, křivítka, kružítka, úhloměry, ořezávátka, gumy – vzájemně si popůjčujeme, nikoho nenecháme s holýma rukama.

Letos jsme si pro vás vymysleli novou zajímavou techniku, která zaujme určitě i ty z vás, kteří jste s námi už kreslili. Tak se ukažte, uděláte nám radost.

Papírů bude k dispozici dostatek, stejně tak káva, čaj a něco drobného na zub. Přineste-li něco i vy, budeme jedině rádi.

Celá akce je ZADARMO.

Sejdeme se přímo v SOS dětské vesničce v Medlánkách, v jednom z domků pro rodiny, který je momentálně neobsazený – Borůvková 11. A to je velmi zajímavé. Domky jsou rozumně a velkoryse řešeny. Parkování je možné pod vesničkou při ulici Jabloňové, přijedete-li od ulice Hudcovy, i tam je parkoviště. Od tramvaje č. 1 z ulice Banskobystrické to není pěšky daleko, stejně tak jako od autobusu jezdícího po Hudcově.

Těšíme se na vás! Dejte nám prosím vědět, v jakém počtu se zúčastníte, ať můžeme nachystat dostatek židlí, materiálů, sušenek…

Pro více informací pište na e-mail nebo volejte na tel. 602 524 200.

[mappress mapid=”7″]