Ateliér pro kočku

Začátečníci

Komu je kurz určen

Kurz je určen všem, kteří chtějí kreslit, chtějí se v tom zlepšovat a rozvíjet a mají dojem, že jsou ještě na začátku. Je to kurz nejenom pro ty, kteří začínají, ale také pro milovníky kresby, kteří nevyhledávají barvu a vědí, že kresba je prostě úžasná a mnohotvárná. Myslím, že se nudit nebudete.

Je určen těm, kteří se chtějí zdokonalit ve svých dovednostech, stejně tak jako těm, kteří si chtějí kreslit prostě jen tak, pro radost, odreagovat se od náročných studijních či pracovních úkolů a není jim méně než 15 let. Mladší prosím jen po telefonické konzultaci.

Kurz může být přínosný i jako příprava na talentové zkoušky na VŠ. Můžeme se pochlubit úspěšnými novými studenty architektury.

Náplň kurzu

Rozhodně se ale nebudeme jen vznášet na obláčku a zasněně relaxovat. Projdeme kresbou od úplného začátku až po vyspělejší techniky. Začneme bodem. Pokračovat budeme vedením čáry, posuneme se ke zkoumání ploch, tvarů, objemu, světel a stínů. Začneme jednoduchými objekty a budeme zesložiťovat.

Vyzkoušíme různé kreslicí materiály. Nejprve budeme kreslit tužkou, pak pokročíme ke kresbě uhlem, kterou ve vhodné chvíli doplníme bílou křídou, vyzkoušíme rudku a nakonec perokresbu, resp. raději si do začátku vystačíme s tenkým fixem. Uvidíme, jak rychle nám to půjde. Třeba zvládneme ještě i nějako zajímavou techniku.

Hlavně se ale budeme učit dívat. Pokud budeme umět vidět a budeme schopni potlačit to, co “víme”, tak to bude významný skok v naší tvorbě. Tak jdeme do toho?

“Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to sám v sobě nalezl.” Galileo Galilei

Co s sebou

Na první hodinu si prosím doneste tužku s měkkou tuhou, nejméně 4B, ale klidně – a raději – i měkčí (tedy vyšší číslo), a dobré ořezávátko. Gumu klidně nechte doma. Ostatní bude k dispozici a na zbytku se v pravý čas domluvíme. A hlavně si přineste odhodlání, optimizmus a třeba i touhu něco dokázat. Anebo jen potřebu relaxovat prostřednictvím ušlechtilé činnosti. A také vnímavé oči a citlivou duši. A lehkou ruku. A…

Organizační informace

Kurz se koná

  • ve středu od 18:00 do 20:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 26. 9. 2018
  • 1. semestr končí 23. 1. 2019
  • 2. semestr začíná 30. 1. 2019
Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

2 semestry, každý semestr má 15 dvouhodinových lekcí

Cena kurzu

Kurz je celoroční, školné je možno uhradit ve dvou splátkách:

  • 3 800 Kč (30 hodin) jeden semestr
  • 7 450 Kč (60 hodin) při platbě obou semestrů předem

loňští kurzisté (2017/18)

  • 3 700 Kč
  • 7 250 Kč při platbě obou semestrů předem

Přihláška

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

je číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno člověka, jemuž je kurz placen.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 1 000 Kč, doplatek je nutno zaplatit nejpozději do 31. 8. 2018. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com