Ateliér pro kočku

Portrét a figura

Po koronavirové přestávce začínáme znovu pondělí 18. 5. 2020 v 18:00 hod. Hurá!

Komu je kurz určen

Portrétní a figurální kresba je určena pro každého odvážného, kterého zajímá člověk. Rozdílnost tvarů, velikostí, rozměrů, poměrů a koneckonců i barev, povrchů, struktur, textur. Díky studiu lidského těla a tváře zjistíme, že každé tělo, každý člověk “je správně”. Není důvod si myslet, že štíhlý je dobrý, kostnatý ještě lepší a oplácnutý špatně. Každé tělo má svoje místo na světě, svůj půvab. A s věkem se mění. Někdy velmi.

Nemusíte být bůhvíjak velicí umělci (co je to umělec, žejo), ale základní kreslířské dovednosti by bylo dobré, kdybyste měli. Abychom řešili člověka a jeho proporce a nezdržovali se tím, jak vůbec stínovat.

Náplň kurzu

Budeme kreslit podle živých modelů a bude to zábava. Modelem nám budou stát/sedět/ležet muži i ženy, mladí i staří. Uvidíme, že každý člověk je jiný, svůj, svým způsobem krásný, zvláštní, neopakovatelný. Řekneme si obecné zákonitosti, ale nejdůležitější je potom zkoumat, jak se od předepsaných rozměrů konkrétní člověk odchyluje, čím je svojský, neopakovatelný. Budeme se prostě pozorně dívat.

Budeme kreslit zajímavé tváře a občas je obohatíme o nějaký zajímavý atribut (kreslili jsme cyklistu v helmě nebo třeba dámu v kloboučku se závojíčkem). Budeme kreslit i celé lidské postavy v různých pozicích, oblečení, i akty.

Kurz může být přínosný i jako příprava na talentové zkoušky na VŠ.

Co s sebou

Začneme tužkou, případně uhlem. Barvu (pastel) použijí ti, kteří si už jsou jistí. Doneste si s sebou měkkou tužku (4B a více) a dobré ořezávátko. Gumu můžete klidně nechat doma. A uhel, umělý nebo lisovaný, co je vám milejší. A určitě zkusíme skvělou techniku trois crayons, kterou mám v plánu už dlouho, ale letos se na to už prostě a jednoduše vrhneme.

Organizační informace

Kurz se koná

  • ve čtvrtek od 18:00 do 20:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 26. 9. 2019
  • 1. trimestr končí 12. 12. 2019
  • 2. trimestr začíná 9. 1. 2020 a končí 2. 4. 2020
  • 3. trimestr začíná ? (zavčas se dozvíte – koronavirus nám s tím zamíchal)

 

Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

3 trimestry, první 12 lekcí, druhý také 12 lekcí a třetí 10 lekcí:

Cena kurzu

  • 3 700 Kč  (24 hodin) 1. a 2. trimestr
  • 3 100 Kč (20 hodin) 3. trimestr

 

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 1 000 Kč, doplatek je nutno zaplatit nejpozději do 31. 8. 2019. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, pište!

 

Helena Hermanová

602 524 200

helena@hermanova.com