Ateliér pro kočku

Pokročilí

Momentálně není kurz pro pokročilé otevřený. Pokud máte zájem, piště si o něj.

Komu je kurz určen

V tomto kurzu se sejdou převážně loňští mírně pokročilí kurzisté, ale nebráníme se ani novým tvářím. Naopak nové spolužáky přivítáme rádi a upřímně.

Náplň kurzu

Už jsme kreslili tužkou, pokračovali jsme uhlem, dokonce jsme používali gumu jako hlavní tvůrčí nástroj. Pak jsme se přesunuli k perokresbě a u té nám to trošku trvalo, než jsme si ji oblíbili. Ale i to jsme zvládli. Překvapilo mě, jaké nadšení po tenkém fixu vyvolalo použití dámského perka a tuše, případně inkoustu. No a pak jsme se věnovali teorii barev a začali jsme míchat všechny barvy světa jen z těch základních. Ach, to bylo pláče, nářků, stížností. Všechno jsme zvládli.

Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.  Neznámý autor

Letos začneme opět pracovat s pastelkami. Vím, že jste si nakoupili krásné sady, takže aby vám pastelky neležely nepovšimnuty doma, protože zase přeskočíme na jiné médium.

Pak si pořídíme olejové pastely, které já osobně miluju a snažím se lásku k nim předat i kurzistům. Jde to ztuha. Budu ve svém nadšení pokračovat. Olejovými pastely se dá pracovat různými způsoby, já preferuji hutnou, skoro pastózní malbu. A pak se přesuneme k suchému pastelu. Plány máme smělé.

Co s sebou

Pastelky! Kdybyste si přece jenom kupovali novou sadu, tak kupte hned akvarelové. Obvykle sice bývají trošku měkčí, ale to není na závadu. Až přistoupíme k rozmývání kresby pastelkami, tak abyste si zase nemuseli kupovat novou sadu. Zatím jediná závada, kterou jsem objevila, je to, že si můžete na svůj výtvor prsknout. Ale to se stává výjimečně a škody jsou malé. Ovšem může se vám projít po papíře kočka, shodit vám pití, poprskat vše… to by ale ani kresba nerozmývatelnými pastelkami nepřežila.

Nejsem člověk, který si potrpí na značky. Neodívám se do produktů adidas, Dolce & Gabbana či Louis Vuitton. V případě kresebných materiálů ale jednoznačně doporučuju nenakupovat v Lidlu apod., ale držet se osvědčených značek jako je třeba můj oblíbený Faber-Castell. Běžte nejlépe do prodejny výtvarných potřeb. Vyplatí se to. Nenakupujte v oddělení papírů a propisek super-hyper-megamarketů. Ve výtvarných potřebách nemusíte hned sáhnout po mistrovské řadě, ale značka, která je na trhu desetiletí, ba i o řád více, vás nezklame. Nechte si poradit odporníky.

Organizační informace

Kurz se koná

  • v pondělí od 16:00 do 18:00 hod.
  • 1. lekce proběhne
  • 1. trimestr končí

.

.

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

Cena kurzu

.

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2201018943/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 1 000 Kč. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com