Ateliér pro kočku

Noví začátečníci

Komu je kurz určen

Kurz je určen těm, kteří se až v průběhu školního roku rozhodli, že kreslení je super činnost a chtějí se jí věnovat. Je také určen těm, kteří si dávají (ušlechtilá) novoroční předsevzetí a chtějí se rozvíjet a zdokonalovat.

Je určen všem, kteří prostě a jednoduše chtějí kreslit: chtějí se zdokonalovat, chtějí relaxovat při bezvadné činnosti, chtějí se něco dozvědět, chtějí zapomenout na to, co jim říkala paní učitelka ve škole (pravděpodobně něco o tom, že kreslit neumí a nikdy se nenaučí)… všechny důvody a motivace jsou správné. Je určen těm, kteří se chtějí zdokonalit ve svých dovednostech, stejně tak jako těm, kteří si chtějí kreslit prostě jen tak, pro radost, odreagovat se od náročných studijních či pracovních úkolů a není jim méně než 15 let.

Kurz může být přínosný i jako příprava na talentové zkoušky na VŠ. Můžeme se pochlubit úspěšnými novými studenty architektury.

Náplň kurzu

Začneme vedením čáry, neopomeneme ani takovou zdánlivě nepatrnou záležitost jako je bod. Budeme řešit plochu, posuneme se ke zkoumání tvarů, světel a stínů. Tento semestr zůstaneme velmi pravděpodobně u tužky, v dalším se posuneme k jiným kreslicím materiálům. Snažíme se vymýšlet zajímavé úkoly a vést kurzisty tak, aby kreslení byla radost a ne série neúspěchů a pochyb. Hlavně se ale budeme učit dívat. Pokud budeme umět vidět a budeme schopni potlačit to, co „víme“, tak to bude významný skok v naší tvorbě. Tak jdeme do toho? Já rozhodně ano.

Co s sebou

Doneste si prosím svoji standardní kreslicí výbavu, případný nový příchozí na první hodině vystačí s tužkou s co nejměkčí tuhou, nejméně 4B, ale klidně (a raději) i měkčí, tedy 6B i 8B, ostatní bude k dispozici a na zbytku se domluvíme.

Organizační informace

Kurz se koná na VUT FAST, Veveří 95, Brno – budova C, přízemí

  • ve středu od 16:00 do 18:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 31. 1. 2018
  • semestr končí 9. 5. 2018
Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

Tento kurz je jednosemestrální a má 15 dvouhodinových lekcí

Cena kurzu

  • 3 600 Kč (30 hodin)

Přihlášky

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno člověka, jemuž je kurz placen.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Přihlášky evidujeme podle data platby, ne podle data přihlášení. Děkujeme!

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com