Ateliér pro kočku

Mírně pokročilí

Momentálně není kurz pro mírně pokročilé otevřený. Ale máte-li o něj zájem, pište si, volejte, plačte a otevřeme ho.

Komu je kurz určen

Tento kurz je určen zejména pro loňské začátečníky, kteří se chtějí posunout dál, ale i pro ty z vás, kteří se už do kreslení pustili, ať se cítíte jakkoliv pokročilí. Potkáte se zde s těmi, kteří loni kreslili tužkou, uhlem, bílou křídou i tenkým fixem a chtějí pokračovat dál. Rozhodně se není nutno bát, že byste zdržovali nebo nestačili, ale ani že by to bylo pro vás málo náročné. Kdyby byl v kurzu Leonardo, tak přece klidně může kreslit s námi, akorát pravděpodobně se jeho výsledky budou lišit od výtvorů dalších kurzistů. Nepoměřujeme se s ostatními, ale sami se sebou, resp. snažíme se zlepšovat a vyvíjet. A stále by nám kreslení mělo přinášet radost.

Učitel není ten, kdo učí, ale ten, kdo žáka inspiruje, aby ze sebe vydal to nejlepší, a tak objevil, co již ví. Paolo Coelho

Náplň kurzu

Koronavirus v loňském školním roce nehezky zasáhl do našich plánů. Zastrašit, ba porazit jsme se sice nenechali, ale přesto nás lehce zpomalil. Takže se v tomto roce zaměříme na uhel, na naše předpokládám už oblíbené gumování a na uhel a bílou křídu. Klidně si v mezičase můžeme zase střihnout kresbu tužkou. Ta se nikdy neochodí.

A poté, až budeme mít to, co jsme si předsevzali na poli uhlu, gumy a bílé křídy protrénováno a zvládnuto, přistoupíme k perokresbě. Obvykle předem vyvolá vlnu zděšení, ale nakonec je přijata nadšeně. Obvykle :). začneme pro jednoduchost tenkým fixem a poté se přesuneme ke skutečnému peru. je to krásná technika a uvidíte, že vám nakonec dodá pocit svobody. Čára, kterou jednou na papíře uděláte, tam už zůstane. Nelze ji odstranit a proto je zbytečné nad ní lkát. Je nutno se s ní smířit. Povznést se na to.

Podle toho, jak nám to vše půjde a jaký bude zájem a nálada v kurzu, bychom se ve druhém pololetí mohli posunout k barevné kresbě. Na tom se domluvíme. Nebude-li vůle/touha/potřeba, budeme pokračovat v kresbě. Zajímavé úkoly pro vás budou stále. Barevně začínáme kreslit pastelkami a rozhodně začínáme úvodem do teorie barev, abychom chápali, jak barvy vznikají, jak se mísí, prostě jak co funguje. Předpokládám, že zbržděni koronavirem se ještě tento školní rok budeme věnovat opravdu “jen” kresbě a barvu si necháme do budoucna. Neuteče.

Co s sebou

Doneste si prosím svoji standardní kreslicí výbavu – což je v našem případě tužka, uhel přírodní a umělý, plastická guma – případný nový příchozí si na první hodině vystačí s tužkou s co nejměkčí tuhou, nejméně 4B, ale klidně (a raději) i měkčí, tedy 6B i 8B, ostatní bude k dispozici a na zbytku se zavčas domluvíme. Tady se podívejte, jak to je s tvrdostmi tuh. Do začátku budou fixy k dispozici.

Organizační informace

Kurz se koná

v Brně na Šujanově nám. 1, vchod z Řeznické, 3. patro

 

.

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

2 semestry, každý semestr má 11 dvouhodinových lekcí

Cena kurzu

Kurz je celoroční, školné je možno uhradit ve dvou splátkách:

  • jeden semestr

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2201018943/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 1 000 Kč. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Těšíme se na známé i nové tváře.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 524 200

helena@hermanova.com