Ateliér pro kočku

Kreslení pro děti

Komu je kurz určen

Kurz je plánovaný pro děti od 8 do 11 let. Děti od 12 let už jsou obvykle schopny a ochotny kreslit mezi dospělými a rychle se rozvíjejí.

Děti jsou křídla lidstva. Arabské přísloví

Rozletíme se společně za výtvarnými zážitky.

Náplň kurzu

Budeme kreslit i malovat, lepit i stříhat, uděláme si to zajímavé. Každé dítě je umělec. Problémem je, jak zůstat umělcem, až jednou vyroste. To řekl Pablo Picasso, ale já mám dojem, jako by mi to vzal z úst. Chci podporovat osobitost a sebedůvěru každého dítěte. Jsem zděšena, že většina českých dospělých rezolutně prohlašuje, že neumí kreslit. A jedním dechem přidají nějakou “veselou” historku ze školní výtvarné výchovy. Nikdo neřekne, že nemůže chodit do angličtiny, protože neumí kreslit. Ale většina dospělých říká, že nemůže chodit do kurzů kreslení, protože neumí kreslit. Protimluv, že?

Neočekávejte, že budete mít doma najednou Leonarda. Budete mít dítě, které bude spontánně tvořit, nebude se bát a nebude se posuzovat s ostatními.

Co s sebou

Před první hodinou napíšu každému podrobnosti. Rozhodně ale prosím nedávejte dětem oblečení, které by vás mrzelo, kdyby se trošku ušpinilo. I jen při kreslení obyčejnou tužkou se člověk ušpiní. Dospělý člověk, který se hlídá a dává pozor, kolikrát odchází umazaný dokonce i v obličeji. Často s mávnutím rukou, že je přece už tma, takže se umyje doma :). Děti jsou daleko živelnější, jdou do všeho s plným nasazením, tak aby neměly doma problémy.

Organizační informace

Kurz se koná ve

  • středu od 14:30 do 16:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 23. 9. 2020
  • 1. semestr končí 13. 1. 2021
  • 2. semestr začíná 20. 1. 2021

na FAST VUT v Brně, Veveří 95, budova C, místnost 308.

 

 

Délka trvání jedné lekce

90 minut

Délka kurzu

2 semestry, každý semestr má 13 jedenapůlhodinových lekcí

Cena kurzu

  • 2 800 Kč  (19,5 hodiny) jeden semestr
  • 5 450 Kč  (39 hodin) při platbě obou semestrů předem

na Fakultě stavební VUT v Brně, Veveří 95, budova C, místnost 308.

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 1 000 Kč, doplatek je nutno zaplatit nejpozději do 31. 8. 2020. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 524 200

helena@hermanova.com