Ateliér pro kočku

Figurální kresba

Komu je kurz určen

Figurální kresba je určena pro každého odvážného, kterého zajímá člověk. Rozdílnost tvarů, velikostí, rozměrů, poměrů a koneckonců i barev, povrchů, struktur, textur. Díky studiu lidského těla zjistíme, že každé tělo, každý člověk “je správně”. Není důvod si myslet, že štíhlý je dobrý, kostnatý ještě lepší a oplácnutý špatně. Každé tělo má svoje místo na světě, svůj půvab. A s věkem se mění. Někdy velmi.

Nemusíte být bůhvíjak velicí umělci (co je to umělec, žejo), ale základní kreslířské dovednosti by bylo dobré, kdybyste měli. Abychom řešili člověka a jeho proporce a nezdržovali se tím, jak vůbec stínovat.

Náplň kurzu

Budeme kreslit podle živých modelů a bude to zábava. Modelem nám budou stát/sedět/ležet muži i ženy, mladí i staří. Uvidíme, že každý člověk je jiný, svůj, svým způsobem krásný, zvláštní, neopakovatelný. Řekneme si obecné zákonitosti, ale nejdůležitější je potom zkoumat, jak se od předepsaných rozměrů konkrétní člověk odchyluje, čím je svojský, neopakovatelný. Budeme se prostě pozorně dívat.

Kurz může být přínosný i jako příprava na talentové zkoušky na VŠ.

Co s sebou

Začneme tužkou, případně uhlem. Barvu použijí ti, kteří si už jsou jistí. Doneste si s sebou měkkou tužku (4B a více) a dobré ořezávátko. Gumu můžete klidně nechat doma. A uhel, umělý nebo lisovaný, co je vám milejší.

Organizační informace

Kurz je pětitýdenní a koná se na VUT FAST, Veveří 95, Brno – budova C

  • ve čtvrtek od 18:00 do 20:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 17. 5. 2018
  • poslední, tedy 5. lekce bude 14. 6. 2018
Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

5 týdnů = 5 dvouhodinových lekcí

Cena kurzu

  • 1 950 Kč

Přihlášky

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno člověka, jemuž je kurz placen.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Přihlášky evidujeme podle data platby, ne podle data přihlášení. Děkujeme!

Ptejte se, pište!

 

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com