Ateliér pro kočku

Cesty k abstrakci

Po nucené přestávce začne kurz abstrakce konkrétně v pondělí 18. 5. 2020, přesně v 18:00 hod.

Komu je kurz určen

Kurz je určen zejména těm, kteří cítí, že by se chtěli ve své tvorbě posunout někam dál od zátiší z geometrických těles, kytic lučních květů a realistického zachycování života kolem nás. Kterým už to nestačí. Těm, kteří hledají jak dál, snaží se nalézt svoji vlastní cestu. Připojit se k nám ale může i ten, pro kterého realistická kresba postrádá smysl a chce vyjadřovat svoje pocity a postoje jiným způsobem.

Náplň kurzu

Co to vlastně je abstrakce? Abstraktní umění (z lat. abstractus – odtažitý) je nekonkrétní, neobjektové, nefigurativní, někdy označované i jako čisté umění. To nám říká Wikipedie. Nezbývá než souhlasit.

Budeme zkoušet různé přístupy k tématu abstrakce. Není jen jedna cesta, není jen jeden způsob a my se jich budeme snažit vyzkoušet, prozkoumat a nalézt co nejvíce. Sama jsem zvědavá, kam nás naše cesty zavedou a kudy vlastně povedou. Je to výzva!

Připraveno je pro vás množství zajímavých úkolů jak v černobílém pojetí, tak i v plnobarevném. Vyzkoušíme nejrůznější materiály. Vrhneme se do toho po hlavě.

Do abstrakce se vejde všechno, i skutečnost. Franciszek Bielaszewski

Co s sebou

Budeme pracovat rozmanitými technikami, vším, co jsme dosud používali, a vyzkoušíme třeba i nové cesty. Budeme i stříhat a lepit a vytrhávat a řezat a tak všelijak. Na první hodinu si vezměte určitě pastely, tužkou nikdy nic nezkazíte, fix či pero a tuš se taky hodí…

Organizační informace

Kurz se koná

  • v pondělí od 18:00 do 20:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 23. 9. 2019
  • 1. semestr končí 27. 1. 2020
  • 2. semestr začíná 3. 2. 2020

 

Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

2 semestry, každý semestr má 15 dvouhodinových lekcí

Cena kurzu

Kurz je celoroční, školné je možno uhradit ve dvou splátkách:

  • 3 800 Kč (30 hodin) jeden semestr
  • 7 450 Kč (60 hodin) při platbě obou semestrů předem

loňští kurzisté (2018/19)

  • 3 700 Kč
  • 7 250 Kč při platbě obou semestrů předem

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 1 000 Kč, doplatek je nutno zaplatit nejpozději do 31. 8. 2019. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, pište!

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com