Ateliér pro kočku

Akvarel

Komu je kurz určen

Komu? Každému, kdo je okouzlen akvarelem, sebral odvahu a rozhodl se jít do toho. Výhodou je povědomost o míchání barev. Akvarel je krásná technika.

Přivítáme účastníky předloňského kurzu, pionýry akvarelu v Ateliéru pro kočku, i ty loňské. A těšíme se na nové spolužáky. Opakování je matka moudrosti, a tak začneme opět zvolna, od těch nejzákladnějších kroků. Osvěžíme si naše nabyté dovednosti a budeme pokračovat a zdokonalovat se.

Náplň kurzu

Budeme postupovat od nejjednodušších úkolů až k těm těžším, sofistikovanějším. Řekneme si o vhodných materiálech i zajímavých umělcích, kteří se akvarelu věnovali, příp. věnují. Ale nejdůležitější je praxe: začneme lazurami, překrýváním lazur, malbou na suchý papír i do mokrého, zapíjení apod. A nakonec se seznámíme se zajímavými přídavnými materiály a technikami a jsem si jistá, že to bude zábavné.

Sním o mé malbě a potom maluji svůj sen.  Vincent van Gogh

 

Co s sebou

Akvarelové barvy. Nemáte-li kvalitní, na první hodině si řekneme, jaké jsou dobré a akceptovatelné, a pak si je koupíte. Štětce, tužku – ne nijak obzvlášť měkkou, ořezávátko a na další se domluvíme v průběhu první hodiny. Bude potřeba si zakoupit blok akvarelových papírů. Domluvíme se, jaké budou vhodné.

Organizační informace

Kurz se koná

  • v úterý od 18:00 do 20:00 hod.
  • 1. lekce proběhne 22. 9. 2020
  • 1. semestr končí 12. 1. 2021
  • 2. semestr začíná 19. 1. 2021

na FAST VUT v Brně, Veveří 95, budova C, místnost 308.

Délka trvání jedné lekce

120 minut

Délka kurzu

2 semestry, každý semestr má 14 dvouhodinových lekcí

Cena kurzu

Kurz je celoroční, školné je možno uhradit ve dvou splátkách:

  • 3 900 Kč (28 hodin) jeden semestr
  • 7 650 Kč (56 hodin) při platbě obou semestrů předem

 

PŘIHLÁŠKA

Bankovní spojení

2900074127/2010

Variabilní symbol

číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce, a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno a kurz, který platíte.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením příslušné částky na výše uvedené číslo účtu. Akceptujeme zálohu 1 000 Kč, doplatek je nutno zaplatit nejpozději do 31. 8. 2020. Přihlášky evidujeme podle data platby kurzu, ne podle data přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, pište!

 

Helena Hermanová

602 52 42 00

helena@hermanova.com